Pomoc Zaloguj się

Podsumowanie konferencji DFL!

Podsumowanie konferencji DFL!

Dodano dnia: 2019-10-29

Drodzy Państwo, Drodzy Gracze!

Dnia 28.10.2019, w poniedziałek o godzinie 14:30 w Starej Elektrowni, która mieści się w Ostrowi Mazowieckiej, odbyła się konferencja prasowa Diamond Football League! Konferencja pierwszej w Polsce amatorskiej ligi zrzeszającej miłośników gier z serii FIFA.

Możliwość ugoszczenia Waszego czasu w poniedziałkowe popołudnie było wielką przyjemnością. Zaszczytem, tak samo ogromnym, jak stres, który towarzyszył Nam podczas przebiegu całej konferencji. Była to dla Nas pierwsza, fantastyczna lekcja objaśniania działania ligi. Było to coś, co przetrze szlaki i doda nam odwagi przy okazji kolejnych spotkań ze społecznością graczy FIFA. Dziękujemy każdej osobie z osobna, która zdecydowała się poświęcić swój wolny czas właśnie Nam! Pokora to słowo klucz i musicie być pewni, że dajemy z siebie wszystko z dnia na dzień. Kiedyś wrócimy do tego wydarzenia z uśmiechem na twarzy, twierdząc, że początki zawsze bywają trudne ;)

W Naszych głowach po "ostatnim gwizdku" całego wydarzenia pojawiały się pytania - "Czy w sposób przejrzysty objaśniliśmy zasady działania ligi?", "Czy wychodząc z sali goście będą posiadać klarowny obraz, czym tak naprawdę Diamond Football League jest?". Pytań była masa i mamy nadzieję, że wszystkie osoby biorące udział w konferencji prasowej wyszły z sali bogate w wiedzę, diamentową wiedzę. Każdy uczestnik na wejściu otrzymał smycz Diamond Football League z krótkim programem konferencji prasowej. A osoby biorące czynny udział w wydarzeniu, to:

Robert "Robster" Borowy - konferansjer i koordynator ligi DFL
Joanna Korduszewska - Prezes Diamond Football League
Wojciech "Kinetyk" Wasylkowicz - zawodnik esportowej drużyny Illuminar Gaming, ambasador ligi DFL
Daniel Kociński - przedstawiciel Garażu Clarkson, sponsora głównego ligi DFL oraz rodzic zawodnika esportowego 

Zaczęliśmy oczywiście od powitania wszystkich zgromadzonych na sali i wszystkich za szklanym ekranem. Patron medialny klasy powiatowej w powiecie ostrowskim - Ostrowski Portal Internetowy, prowadził transmisję live na swoim Facebooku (kliknij i zobacz). Dostosowaliśmy się do teorii słynnego, angielskiego scenarzysty i reżysera Alfreda Hitchcocka - "zaczynamy od trzęsienia ziemi, by potem budować napięcie". Naszym trzęsieniem ziemi w tym przypadku była premiera spotu promującego Diamond Football League, który patrząc po twarzach zgromadzonych zrobił pozytywne wrażenie.

Chwilę po obejrzeniu materiału, jaki dla Was przygotowaliśmy, głos zabrała Pani Prezes. Pani Joanna objaśniła czym jest i czym będzie Diamond Football League. Plany na przyszłość oraz więcej na temat pobocznych działań diamentowej ligi. Krótko po tym do głosu ponownie doszedł Nasz konferansjer, który dzięki swojej prezentacji przedstawił zgromadzonym gościom sprawy takie jak: struktura DFL, grupy wiekowe, na jakie zdecydowaliśmy się podzielić ligę, specyfikację i harmonogram odbywania się turnieju, system szwajcarski, który będzie odpowiedzialny za proces odbywania się comiesięcznych wydarzeń, zobrazował ideę Klubów Gracza, oraz nakreślił pomoc najbardziej utalentowanym graczy, którym Diamond Football League będzie pomagał rozwinąć skrzydła, podpisując z takimi osobami profesjonalne kontrakty.

Mówiąc o najbardziej utalentowanych płynnie przeszliśmy do Naszego gościa specjalnego wprost z Poznania. Ambasadora ligi Diamond Football League, esportowego zawodnika Wojtka "Kinetyka", który dzięki swojemu doświadczeniu zobrazował figurę dzisiejszego esportowego zawodnika. "Walczę ze stereotypem gracza", "to już nie jest zwykłe walenie w joystick". Z wypowiedzi Wojtka mogliśmy dowiedzieć się, że zawodnik esportowy, jeśli chodzi o przygotowania, nie odbiega zbytnio od zawodnika uprawiającego sporty klasyczne. Współpraca z psychologiem i dietetykiem. Prowadzenie zdrowego trybu życia, odpowiednie odżywianie, treningi i priorytetowanie swoich celów, to chleb powszedni dla profesjonalistów grających w FIFE.

Skończył Wojtek, zaczął Pan Daniel. Ojciec 8-letniej Klary, która została pierwszą w historii zawodniczką Diamond Football League. Klara od dwóch lat gra FIFE pod okiem trenera, a od czterech lat trenuje piłkę nożną. Pan Daniel, jak sam stwierdził, sceptycyzm co do przyszłości swojej córki z kontrolerem w ręku zamienił na pomoc i wsparcie. Przedstawiciel Garażu Clarkson uwypuklił znaczenie esportu w rozwoju swojej córki i zaciekawił się powstającą diamentową ligą do tego stopnia, że pomaga Nam finansowo i infrastrukturalnie!

Po wypowiedziach gości, Nasz konferansjer zaprezentował stronę internetową, na której się właśnie znajdujecie. By zaraz po tym, Pani Prezes zgrabnymi kilkoma zdaniami zwieńczyła pierwszą w historii konferencję Diamond Football League! I tak właśnie, o to tym sposobem dotarliśmy do końca wspaniałej przygody, którą możemy nazwać - "przecieraniem szlaków". 

Chcielibyśmy podziękować wszystkim zgromadzonym. Wszystkim, którzy postanowili swój wolny czas powierzyć Diamond Football League. Również wielkie dzięki dla opiekuna Starej Elektrowni - Emila Żbika, Twoja pomoc okazała się nieoceniona. Mamy nadzieję, że to było dobre uściśnięcie diamentowej ręki. Wiemy w czym musimy się poprawiać, jakich błędów nie popełniać w przyszłości. Walka o Wasze zaufanie trwa w najlepsze! Będąc przekonanymi, że musimy stawiać kolejne kroki. Trzymajcie kciuki, a My zajmiemy się resztą!

Diamond Football League

Gotowy do gry
Rywalizuj z graczami z całej Polski od zaraz!